יום ראשון, 16 במרץ 2014

עלויות הובלה בטבעון

קריית טבעון היא מועצה מקומית במחוז חיפה, ולכן שירותי הובלות עבור תושביה מתבצעים בדרך כלל על ידי חברות הנמצאות באיזור הצפון. קרית טבעון נבנתה על שרשרת גבעות בגבול עמק יזרעאל ועמק זבולון, כאשר המשמעות מבחינת שירותי הובלות היא בעיקר תנאים גיאוגרפיים לא נוחים. מנגד, כיום יש חברות מקצועיות המציעות שירותי הובלות לתושבי טבעון והסביבה במחיר משתלם. אך כיצד נקבע המחירון עבור הובלה בטבעון, ומהם המרכיבים המשפיעים על המחיר?

בראש ובראשונה, יש לציין כי איכות ההובלה לא נמדדת רק על פי המחיר. יש חברות הובלה נטולות ניסיון או הכשרה המציעות מחירים נמוכים במיוחד, אולם יוצרות לא מעט עוגמת נפש וסבל עבור הלקוחות. הזמנת שירות מחברה כזו מעלה את הסיכון לאיחור בלוח הזמנים, פגיעה בציוד, ובעיקר עבודה מסורבלת. ההמלצה העיקרית עבור תושבי טבעון היא להזמין חברת הובלות מוכרת ואמינה באזור חיפה והצפון. יש לברר האם המובילים מכירים כתובות בטבעון, יודעים כיצד להגיע לחיפה או לערים קרובות במהירות ובקיאים במאפיינים של איזור עמק יזרעאל לעומת חלקים אחרים בארץ.

תכולה, מרחק, ביטוח ושירותים מיוחדים

לא ניתן לקבוע בצורה חד משמעית את העלות של הובלה בטבעון, אך אפשר לסמן בצורה ברורה את המרכיבים המשפיעים על המחיר:

א. תכולה – לקוחות פרטיים שעוברים דירה זקוקים לשירותי הובלה עבור ארגזים, חפצים אישיים, מכשירי חשמל ורהיטים בלבד. לעומת זאת, בעלי עסקים נאלצים להזמין משאיות להובלת ציוד משרדי בעוד בעלי מפעלים או מחסנים מתעניינים גם לגבי שירות אחסון ושינוע. היקף התכולה קובע במידה רבה את עלות השירות ואת מחיר ההובלה.

ב. מרחק – המחיר הזול ביותר הוא של הובלה פנימית בתוך העיר או המושב. תושבי טבעון שרוצים לעבור דירה בתוך המועצה המקומית יכולים לשלם מאות שקלים בלבד, על שירות הכולל אריזה, פירוק והרכבת רהיטים. לעומתם, תושבים מטבעון שרוצים לעבור דירה לחיפה, או להיפך, ייאלצו לשלם מחיר גבוה יותר. חברת ההובלות מתמחרת את השירות על פי המרחק, עלויות הדלק והוצאות נוספות של המובילים.

ג. פוליסת ביטוח – חברות לא מקצועיות מציעות מחיר נמוך שאינו מגלם פוליסת ביטוח. עדיף להימנע משירות הובלה בטבעון דרך חברה כזו, ולשלם עוד כמה שקלים על פוליסת ביטוח אטרקטיבית. המטרה של הובלה בטבעון היא להביא את הציוד שלכם ליעדו בשלום וללא פגיעות גוף או רכוש.

ד. שירותים מיוחדים – חברת הובלות גובה תוספת עבור שירותי מנוף, העברה לדירות גבוהות בבניינים ללא מעלית, שימוש בבמות הרמה וכדומה. יש לחשב את עלות השירותים הללו בנפרד, ולקבל הצעת מחיר מקיפה מנציגי החברה.


לסיכום, עלות הובלה בטבעון משתלמת עבור לקוחות שעורכים סקר שוק, ומבינים מה המרכיבים המשפיעים על המחיר. כדאי לבחור חברה מקצועית, אמינה ומנוסה המקפידה על כל כללי הבטיחות עבור הציוד האישי של הלקוחות. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה